yunus

Kullanım örnekleri

yunus
dolphin
icon arrow

dolphin

Phonetic: "/ˈdɒlfɪn/"

Part Of Speech: noun


Definition: A carnivorous aquatic mammal in one of several families of order Cetacea, famed for its intelligence and occasional willingness to approach humans.


Definition: A fish, the mahi-mahi or dorado, Coryphaena hippurus, with a dorsal fin that runs the length of the body, also known for iridescent coloration.


Definition: A depiction of a fish, with a broad indented fin, usually embowed.


Definition: The dauphin, eldest son of the kings of France.


Definition: (history) A mass of iron or lead hung from the yardarm, in readiness to be dropped through the deck and the hull of an enemy's vessel to sink it.


Definition: A kind of wreath or strap of plaited cordage.


Definition: A spar or buoy held by an anchor and furnished with a ring to which ships may fasten their cables.


Definition: A mooring post on a wharf or beach.


Definition: A permanent fender around a heavy boat just below the gunwale.


Definition: One of the handles above the trunnions by which a gun was lifted.

İngilizce Türkçe Cümle Çevirmeni

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor!