sevmemek

Kullanım örnekleri

sevmemek
dislike
icon arrow

dislike

Phonetic: "/dɪsˈlaɪk/"

Part Of Speech: noun


Definition: An attitude or a feeling of distaste or aversion.


Definition: (usually in the plural) Something that a person dislikes (has or feels aversion to).

Example: Tell me your likes and dislikes.


Definition: An individual vote showing disapproval of, or lack of support for, something posted on the Internet.

icon arrow

dislike

Phonetic: "/dɪsˈlaɪk/"

Part Of Speech: verb


Definition: To displease; to offend. (In third-person only.)


Definition: To have a feeling of aversion or antipathy towards; not to like.


Definition: To leave a vote to show disapproval of, or lack of support for, something posted on the Internet.

Example: Rebecca Black's "Friday" video has gained notoriety for being one of the most disliked videos in YouTube history.

İngilizce Türkçe Cümle Çevirmeni

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.