girişim

Kullanım örnekleri

girişim
attempt
icon arrow

attempt

Phonetic: "/əˈtɛmpt/"

Part Of Speech: noun


Definition: The action of trying at something.

Example: It was worth the attempt.


Definition: An assault or attack, especially an assassination attempt.

Example: 1584 No man can charge us of any attempt against the realm. (Allen's Defence Of English Catholics, cited after Edinburgh review 1883, p. 378)

icon arrow

attempt

Phonetic: "/əˈtɛmpt/"

Part Of Speech: verb


Definition: To try.

Example: A group of 80 budding mountaineers attempted Kilimanjaro, but 30 of them didn't make it to the top.


Definition: To try to move, by entreaty, by afflictions, or by temptations; to tempt.


Definition: To try to win, subdue, or overcome.

Example: one who attempts the virtue of a woman


Definition: To attack; to make an effort or attack upon; to try to take by force.

Example: to attempt the enemy's camp

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!