dinleme süresi

Kullanım örnekleri

dinleme süresi
listening duration
icon arrow

listening

Phonetic: "/ˈlɪs.nɪŋ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To pay attention to a sound or speech.

Example: Please listen carefully as I explain.  I like to listen to music.


Definition: To expect or wait for a sound, such as a signal.

Example: You should listen for the starting gun.


Definition: To accept advice or obey instruction; to agree or assent.

Example: Listen, the only reason I yelled at you was because I was upset, OK?  Good children listen to their parents.


Definition: To hear (something or someone), to pay attention to.

icon arrow

listening

Phonetic: "/ˈlɪs.nɪŋ/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Of something or someone that listens.

Example: Any listening person can tell she's lying.


Definition: Of something that is used in order to hear or to improve the ability to hear.

Example: He could hear better when he used his listening device.


Definition: Of an action that is performed with caution and attention to sounds.

icon arrow

duration

Phonetic: "/djʊˈɹeɪʃn̩/"

Part Of Speech: noun


Definition: An amount of time or a particular time interval.


Definition: (in the singular, not followed by "of") The time taken for the current situation to end, especially the current war

Example: Rationing will last at least for the duration.


Definition: A measure of the sensitivity of the price of a financial asset to changes in interest rates, computed for a simple bond as a weighted average of the maturities of the interest and principal payments associated with it.

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!