barbekü

Kullanım örnekleri

barbekü
barbeque
icon arrow

barbeque

Part Of Speech: noun


Definition: A fireplace or pit for grilling food, typically used outdoors and traditionally employing hot charcoal as the heating medium.

Example: We cooked our food on the barbecue.


Definition: A meal or event highlighted by food cooked in such an apparatus.

Example: We're having a barbecue on Saturday, and you're invited.


Definition: Meat, especially pork or beef, which has been cooked in such an apparatus (i.e. smoked over indirect heat from high-smoke fuels) and then chopped up or shredded.

Example: She ordered a plate of barbecue with a side of slaw.


Definition: A hog, ox, or other large animal roasted or broiled whole for a feast.


Definition: A floor on which coffee beans are sun-dried.


Definition: A framework of sticks.

icon arrow

barbeque

Part Of Speech: verb


Definition: To cook food on a barbecue; to smoke it over indirect heat from high-smoke fuels.


Definition: To grill.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor! Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!