apego ambivalente

Kullanım örnekleri

apego ambivalente
ambivalent attachment
icon arrow

ambivalent

Part Of Speech: adjective


Definition: Simultaneously experiencing or expressing opposing or contradictory feelings, beliefs, or motivations.


Definition: Alternately having one opinion or feeling, and then the opposite.

Example: He has an ambivalent relationship towards his parents.

icon arrow

attachment

Phonetic: "/əˈtætʃmənt/"

Part Of Speech: noun


Definition: The act or process of (physically or figuratively) attaching.


Definition: A strong bonding with or fondness for someone or something.

Example: I have such an attachment towards my fiancé!


Definition: A dependence, especially a strong one.


Definition: A device attached to a piece of equipment or a tool.


Definition: The means by which something is physically attached.


Definition: A file sent along with an email.


Definition: Taking a person's property to satisfy a court-ordered debt.

Example: attachment of earnings


Definition: The act or process by which any (downward) leader connects to any available (upward) streamer in a lightning flash.

Example: 2009, Jakke Mäkelä, Eero Karvinen, Niko Porjo, Antti Mäkelä and Tapio Tuomi, Attachment of Natural Lightning Flashes to Trees: Preliminary Statistical Characteristics, published in the Journal of Lightning Research, volume 1

Ücretsiz İngilizce-Türkçe Çevirmen

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!